Foto ubytování

Foto z okolí

Co v okolí navštívit..

U nás budete v samotném srdci Lednicko-valtického areálu, takže o zábavu je postaráno.

Je to překrásná oblast pro výlety autem, pěšky nebo na kole. Můžete se vydat za přírodou, kulturou, nebo gurmánskými zážitky.

Kraj je protkaný cyklostezkami a po cestě vás nadchnou rozlehlé lesy plné lichtenštejnských staveb a mírně zvlněná krajina osázená vinicemi. Místní vinaři vás rádi pohostí a nechají ochutnat moravské víno.

Samotné město Valtice se svým zámkem, parkem a Reistnou nad městem vás nadchnou. Procházkou se od nás dá dojít také k zámečku Belveder, na lesní Rendezvous (Dianin chrám) nebo k Hlohoveckému zámečku. Z vyhlídky u Reistny vede příjemná Stezka bosou nohou, kde se zabaví malí i velcí a po cestě se můžete občerstvit ve stánku s posezením na rakouské straně kopce.

Nedaleké kopce magické Pálavy zvou k procházkám nebo i delším tůrám, můžete dojít až k vodní nádrži Nové mlýny, nebo k přehradě přijet autem či vlakem a Pálavu obejít z opačné strany. Za zmínku stojí také Archeopark v Pavlově.

Lednický zámek a místní park je nejnavštěvovanějším parkem v České republice a rozhodně stojí za návštěvu. K samotnému zámku patří také oblíbený skleník plný tropických rostlin a papoušků.

Pár kilometrů směrem do Břeclavi najdete pro děti nedávno vybudovaný Lanový park Hájenka, kde se zabaví malí i větší návštěvníci, velký okruh a obří houpačka, jsou vhodné i pro dospělé.

Také doporučujeme navštívit nedaleké město Mikulov a Svatý kopeček s výhledem do Rakouska, kde za dobrého počasí lze vidět i rakouské Alpy.

Koupání je možné na koupališti v Břeclavi, v Mikulově nebo pár kilometrů za hranicemi v Rakouském Rabensburgu. Oblíbený Aqualand Moravia je od nás jen 25 kilometrů.

Webové stránky okolí